Районний етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика (Фото)

7
+7
0

2019 11 23 konkurs jatsyka23 листопада на базі Кольчинської ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся ІІ (районний) етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Конкурс проводиться на виконання указу Президента України від 9 листопада 2007 року № 1078 «Про Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика». Метою конкурсу є сприяння утвердженню статусу української мови як державної, піднесення її престижу, виховання у молодого покоління українців поваги до мови свого народу.

Організаторами конкурсу є Міністерство освіти і науки України та Ліга українських меценатів.

Учасниками конкурсу можуть бути учні 3-11 класів закладів загальної середньої освіти. Мовний «марафон» щороку стартує 9 листопада, у День української писемності та мови. Переможцям Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, які продовжують подальшу освіту в закладах освіти України, призначаються щомісячні іменні стипендії Президента України на календарний рік, починаючи з 1 вересня поточного року.

Конкурс відбувається за олімпійською системою – у 4 етапи: шкільний, районний, обласний, підсумковий. Конкурс щорічно стартує 9 листопада, у День української писемності і мови, і завершується 20 травня. Переможців підсумкового етапу визначає авторитетне журі на чолі з головою, професором П. Ю. Гриценком, директором Інституту української мови НАН України.

Територія мови – це територія України. І школярі Мукачівщини, які взяли участь у районному етапі Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, довели це власним прикладом. Це найбільш дієвий чинник національно-патріотичного виховання молоді та максимальної українізації освіти.

ФОТОАЛЬБОМ